Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Lwówek Śląski

Lwówek Śląski: odzież na wagę złota

15.07.2011, Pomoc odzieżowa

Punkt wydawania odzieży prowadzony przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Lwówku Śląskim w wakacje czynny jest w zmienionych porach, nie w poniedziałki i i środy jak dotychczas, lecz we wtorki i czwartki, 15-18. To tutaj wielu podopiecznych lwóweckiej filii przychodzi by… pogadać. Po prostu. No i czasami sprawdzić, czy nie ma czegoś odpowiedniego dla nich.

Filia ChSCh w Lwówku działa od 2010 roku. Jednak między wolontariuszami a osobami otrzymującymi pomoc, a także między samymi beneficjentami zdążyły się już wytworzyć bardzo przyjazne relacje. Relacje na miarę zaangażowania w dobro innych.

– Na początku osoby zgłaszające się po odzież brały wszystko, „jak leci”. Teraz czują się u nas pewniej, przeglądają ubrania i wybierają to, co im odpowiada – mówi Agata Maksymów, wolontariuszka.

Dobra atmosfera oprócz ośmielenia beneficjentów owocuje czymś jeszcze – wzajemną pomocą 

– Potrzebujący przychodzą po odzież dla swoich dzieci. Ale jednocześnie, gdy ich pociechy wyrastają z ubrań, które mają, przynoszą odzież do naszego punktu, by mogła służyć innym – opowiada pani Agata. – Bardzo często, także w innych sytuacjach, widać wzajemną troskę beneficjentów o siebie.

Wśród potrzebujących są osoby zmagające się z problemem alkoholowym. Jednak do rzadkości należą sytuacje, by osoby zgłaszające się po pomoc żywnościową, której również udziela filia w Lwówku, były w stanie nietrzeźwym. Wiedzą, że w takim wypadku po żywność muszą zgłosić się w innym terminie. Zdaniem Agaty Maksymów to kolejny przykład, jak pomoc udzielana innym może stanowić nie tylko doraźne wsparcie, ale także motywować do dokonywania pozytywnych zmian w życiu.

Jednak lokalni wolontariusze ChSCh borykają się także z problemami. Wycofanie się dotychczasowego sponsora oraz brak wsparcia finansowego ze strony urzędu gminy powodują, że często brakuje pieniędzy na podstawowe rzeczy, takie jak opłacenie rachunków za prąd, gaz czy wodę. Dlatego filia w Lwówku Śląskim kieruje apel do wszystkich ludzi dobrej woli, w tym do przedsiębiorców, o wsparcie. Każda pomoc pozwalająca sprawniej działać na rzecz potrzebujących przyjęta zostanie z wdzięcznością. Wszyscy chcący pomóc, proszeni są o kontakt z kierownikiem filii, Janem Syczem (tel. 603 080 467) lub Agatą Maksymów (tel. 790 709 524).

Zobacz relację telewizyjną z działalności filii w Lwówku.

Pomóż potrzebującym, złóż dar.

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

6 782 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Dolnośląski
Filia Lwówek Śląski
ul. Jaśkiewicza 3
59-600 Lwówek Śląski

Nr konta bankowego:
25 2030 0045 1110 0000 0278 8890

Kierownik: Jan Sycz
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 603 080 467

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij