Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Lwówek Śląski

Lwówek Śląski: w ciągu 7,5 godziny rzucisz palenie. Za darmo!

27.05.2013, Pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym

Już dzisiaj w Lwówku Śląskim rozpocznie się program antynikotynowy, który zmotywowanym uczestnikom pozwoli na zawsze rozstać się z nałogiem i w ten sposób uczcić Światowy Dzień bez Papierosa (31 maja).

Palenie tytoniu zwiększa ryzyko m.in. zapadalności na nowotwory, choroby serca oraz wystąpienia problemów dermatologicznych. Zabija prawie 6 mln ludzi rocznie, z czego 600 tys. to ofiary biernego palenia. Aby zwrócić uwagę na jego śmiertelną szkodliwość, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ustanowiła Światowy Dzień bez Papierosa przypadający 31 maja. Dzięki akcji prowadzonej przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) palący mieszkańcy Lwówka Śląskiego i okolic będą mieli niebywałą szansę, aby 31 maja zacząć nie tylko dzień, ale i życie bez papierosa.

– Program potrwa od 27 do 31 maja, a każde zajęcia ok. 1,5 godziny – mówi prelegent Tytus Gudzowski. – Udział w nich jest zupełnie bezpłatny, a jedyny „koszt”, który ponoszą uczestnicy, to poświęcenie łącznie 7,5 godziny w ciągu pięciu dni.

Organizatorzy zapewniają, że od 80 do 90% osób, które biorą udział w całym kursie i stosują się do zaleceń, skutecznie rzuca palenie. Sama metoda zaś jest zdecydowanie bezpieczna – opiera się na naturalnych sposobach przezwyciężania głodu nikotynowego oraz fachowych poradach, jak rozwiązać problem niepohamowanego apetytu czy potrzebę znalezienia zajęcia dla rąk. Początek już dziś, o godz. 18 w siedzibie filii ChSCh w Lwówku Śląskim, przy ul. Jaśkiewicza 3. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 790 235 852.

Czytaj więcej o pomocy osobom uzależnionym.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

6 782 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Dolnośląski
Filia Lwówek Śląski
ul. Jaśkiewicza 3
59-600 Lwówek Śląski

Nr konta bankowego:
25 2030 0045 1110 0000 0278 8890

Kierownik: Jan Sycz
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 603 080 467

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij