Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Lwówek Śląski: wielka szansa dla naszych płuc i portfeli

Już w najbliższą niedzielę w Lwówku Śląskim rozpocznie się program, który wytrwałym uczestnikom pozwoli zaoszczędzić nawet 4 tys. zł. Będzie to akcja „W ciągu 5 dni rzucisz palenie!” zorganizowana przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Udział jest bezpłatny.

Uzależnienie od tytoniu to problem dotyczący prawie wszystkich krajów na świecie, każdej grupy społecznej. Aby skutecznie z nim walczyć, potrzeba silnej motywacji i nierzadko fachowej pomocy. Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) od lat prowadzi akcje „W ciągu 5 dni rzucisz palenie!”. 27-31 stycznia taki program odbędzie się w Lwówku Śląskim. Jak przekonują organizatorzy, udział w nim to dobry sposób na realizację noworocznego postanowienia o zerwaniu z nałogiem.

Zajęcia będą się odbywać o dwóch porach, do wyboru. Przyjść będzie można na godzinę 17 lub 19, kiedy będzie powtarzany program z godziny 17. Na każdym spotkaniu uczestnicy wysłuchają 40-50-minutowej prelekcji, a następnie obejrzą film edukacyjny ukazujący negatywne skutki palenia tytoniu.

– Pomagamy osobom uzależnionym poradzić sobie ze wszystkimi problemami związanymi z paleniem, takimi jak np. głód nikotynowy, niepohamowany apetyt czy potrzeba znalezienia zajęcia dla rąk – mówi prelegent Tytus Gudzowski. – Zgłosić się może każdy, kto ma problem z nałogiem i kto chce się od niego uwolnić. Inicjatywa jest adresowana do osób z Lwówka Śląskiego i okolic.

Już w 24 godziny po zgaszeniu ostatniego papierosa znacznie zmniejsza się ryzyko zawału. Z czasem układ krążenia ulega wzmocnieniu, polepsza się kondycja fizyczna i wydolność układu oddechowego. Po pięciu latach ryzyko zachorowania na nowotwór płuc zmniejsza się o połowę, a po 10 latach jest takie samo, jak u osoby nigdy niepalącej.

Oprócz korzyści zdrowotnych, które są bezcenne, warto podkreślić korzyści czysto materialne. One też się pojawiają, gdy rezygnujemy z palenia. Paczka papierosów kosztuje przeciętnie ok. 12 zł. Znaczna część osób palących wypala paczkę dziennie. Gdyby palacz odkładał pieniądze przeznaczone na papierosy, po roku miałby 4,3 tys. zł. Za te pieniądze można wyremontować pokój, kupić używany samochód albo pojechać na piękną wycieczkę do egzotycznych krajów i to w dwie osoby!

Udział w akcji „W ciągu 5 dni rzucisz palenie!” jest bezpłatny. Zajęcia będą się odbywały w siedzibie filii ChSCh w Lwówku Śląskim, przy ul. Jaśkiewicza 3. Początek 27 stycznia, o godzinie 17 dla pierwszej grupy i o 19 dla drugiej. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 790 235 852.

Czytaj więcej o pomocy osobom uzależnionym.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij