Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Lwówek Śląski

Lwówek Śląski: wydawanie żywności – WIDEO

23.09.2011, Pomoc żywnościowa

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Lwówku Śląskim po raz kolejny wyszła naprzeciw potrzebom swoich podopiecznych. Od 20 do 22 września odbyło się wydawanie żywności w ramach unijnego programu PEAD.

– Już w ciągu dwóch pierwszych dni przyszło 540 osób – mówi Agata Maksymów, kierownik filii. – W całej akcji wzięło udział ponad 600. Jestem bardzo zadowolona z integracji naszych podopiecznych. Przychodząc po jedzenie, przynoszą także ze sobą odzież, którą zostawiają dla innych potrzebujących.

Wśród rozdawanych produktów królowały mleko, kasza, makaron, gotowe dania w puszkach, ryż, masło i serek topiony. Artykuły spożywcze wydawane są we współpracy z Bankiem Żywności w Jaworze oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim.

Następne wydawanie żywności już od 11 do 13 października. Dodatkowo dwa razy w tygodniu wolontariusze przyjmują od ludzi dobrego serca odzież dla osób potrzebujących. Filia ChSCh w Lwówku bierze też udział w zbiórce zimowych ubrań dziecięcych „Kurtka dla malucha” oraz w projekcie Noworoczny Upominek, dzięki czemu najmłodsi z trudnych czy ubogich środowisk z okazji Nowego Roku zostanie obdarowanych prezentami.

Zobacz relację telewizyjną z działalności filii w Lwówku

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

6 782 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Dolnośląski
Filia Lwówek Śląski
ul. Jaśkiewicza 3
59-600 Lwówek Śląski

Nr konta bankowego:
25 2030 0045 1110 0000 0278 8890

Kierownik: Jan Sycz
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 603 080 467

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij