Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Lwówek Śląski: wydawanie żywności – WIDEO

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Lwówku Śląskim po raz kolejny wyszła naprzeciw potrzebom swoich podopiecznych. Od 20 do 22 września odbyło się wydawanie żywności w ramach unijnego programu PEAD.

– Już w ciągu dwóch pierwszych dni przyszło 540 osób – mówi Agata Maksymów, kierownik filii. – W całej akcji wzięło udział ponad 600. Jestem bardzo zadowolona z integracji naszych podopiecznych. Przychodząc po jedzenie, przynoszą także ze sobą odzież, którą zostawiają dla innych potrzebujących.

Wśród rozdawanych produktów królowały mleko, kasza, makaron, gotowe dania w puszkach, ryż, masło i serek topiony. Artykuły spożywcze wydawane są we współpracy z Bankiem Żywności w Jaworze oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim.

Następne wydawanie żywności już od 11 do 13 października. Dodatkowo dwa razy w tygodniu wolontariusze przyjmują od ludzi dobrego serca odzież dla osób potrzebujących. Filia ChSCh w Lwówku bierze też udział w zbiórce zimowych ubrań dziecięcych „Kurtka dla malucha” oraz w projekcie Noworoczny Upominek, dzięki czemu najmłodsi z trudnych czy ubogich środowisk z okazji Nowego Roku zostanie obdarowanych prezentami.

Zobacz relację telewizyjną z działalności filii w Lwówku

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij