Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Lwówek Śląski: zabawki, żywność i ubrania

Zbliżający się przełom starego i nowego roku to dla wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Lwówku Śląskim czas szczególnie wytężonej pracy. Nadchodząca zima sprawia, że siedziba filii, w której wydawana jest odzież, zapełnia się osobami poszukującymi ciepłych ubrań. Ostatnio zwiększyła się też liczba osób korzystających z pomocy żywnościowej. Wolontariusze chcieliby również zorganizować akcję upominkową dla dzieci.

– Mamy już cztery worki maskotek i trochę zabawek – mówi Agata Maksymów, kierownik lokalnej filii ChSCh. – Wiele z nich pochodzi od naszych beneficjentów, którzy postanowili podzielić się tym, co mają, by sprawić radość dzieciom. Niestety, wciąż brak sponsora, którego wsparcie umożliwiłoby przeprowadzenie większej akcji: chcielibyśmy przygotować paczki ze słodyczami i zabawkami dla kilkudziesięciu dzieci.
             
Obecnie filia uczestniczy w akcji zbiórki odzieży dziecięcej „Kurtka dla malucha”. Wolontariusze apelują o przekazywanie ciepłych kurtek, swetrów, butów i innych części garderoby nie tylko dla najmłodszych. Jak przekonują, zapotrzebowanie na ciepłe ubrania dla dzieci i dorosłych jest ogromne. Zdarza się, że odzież przyniesiona przez ludzi dobrej woli już tego samego dnia w całości trafia do tych, którzy z niecierpliwością jej oczekują.

Ponadto filia prowadzi systematyczną pomoc żywnościową w ramach programu PEAD (Europejski Program Pomocy Żywnościowej).

– Artykuły spożywcze przekazujemy co miesiąc potrzebującym z gminy i miasta Lwówek Śląski – mówi Agata Maksymów. – Współpracujemy z Bankiem Żywności w Jaworze i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim. Ostatnio liczba beneficjentów zwiększyła się z 580 do 650.

Wolontariusze często spotykają się z gestami sympatii ze strony tych, którym pomagają.

– Ostatnio otrzymałam od beneficjentów toffi z podziękowaniem za dobre serce – opowiada pani Agata.

Choć już udaje się robić wiele, wolontariusze z Lwówka nadal marzą o rozszerzaniu swojej działalności i pomaganiu jeszcze większej liczbie osób.

– W tym roku miasto wsparło nas, kierując dwie osoby bezrobotne na prace społecznie użyteczne w naszej filii. W przyszłym bardzo liczymy na wsparcie finansowe. Do tej pory wszelkie wydatki związane np. z programem pomocy żywnościowej, takie jak opłaty za czynsz i media oraz koszty przechowywania żywności, ponosiliśmy z własnych środków i środków beneficjentów składających drobne, dobrowolne datki.

Przedstawiciele ChSCh z Lwówka są też bardzo wdzięczni Telewizji Łużyce, która informuje o ich działalności. Wciąż mają nadzieję, że znajdzie się sponsor, dzięki któremu zrealizują tej zimy większą akcję i wiele dzieci zostanie obdarowanych upominkami.     

Punkt ChSCh w Lwówku (ul. Jaśkiewicza 3) czynny jest w każdy wtorek i czwartek, w godz. 10.30–15. Wtedy też można zgłaszać się po pomoc odzieżową, jak również przekazywać dary, np. ciepłe ubrania zimowe, maskotki i zabawki dla dzieci, łóżeczka, wózki dziecięce, chodziki czy pościel dziecięcą. Na pewno się przydadzą.

Możesz też pomóc, zasilając konto:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Filia Lwówek Śląski
ul. Jaśkiewicza 3
59-600 Lwówek Śląski
52 1240 1994 1111 0010 3568 9826

Przelew on-line: https://bliskoserca.pl/zloz_dar/filie/

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij